درسنامه تخصصی موسیقی

درسنامه تخصصی آموزش موسیقی

آموزش تئوری موسیقی

درسنامه تخصصی موسیقی، مجموعه ای است از مقالات و جزوات آموزشی طبقه بندی شده. این مطالب پیرامون آموزش موسیقی از مبتدی تا پیشرفته نگارش شده اند. درسنامه تخصصی موسیقی در سه دسته اصلی تئوری موسیقی، سازشناسی و آشنایی با موسیقیدانان ایران و جهان نگارش و تدوین شده است. لازم به ذکر است کلیه مطالب این درسنامه، توسط اساتید و کارشناسان آموزشگاه موسیقی عرفان نادریان نگارش شده است. هیچ یک از این مطالب کپی یا اقتباس از مطالب سایت ها یا کتب دیگر نیستند.

در ادامه، می توانید دسته بندی مورد نظر خود را انتخاب کنید. همچنین می توانید از طریق رابط جستجوی بالای صفحه، مطلب یا کلیدواژه مورد نظر خود را جستجو کنید.

بخش مورد نظر خود را انتخاب فرمایید:

صفرتاصد آموزش تئوری موسیقی – نت ها و علائم، فاصله، آکورد و گام در موسیقی

سازشناسی جهانی و سازشناسی ایرانی

سازشناسی ایرانی و جهانی – شناخت ویژگی های سازهای ایرانی و جهانی

موسیقیدانان ایران و جهان

موسیقیدانان ایران و جهان – آشنایی با بزرگان موسیقی ایران و جهان

چرا باید موسیقی را به صورت اصولی آموزش ببینیم؟

برای اکثر افراد جامعه که با موسیقی آشنایی فنی ندارند، موسیقی صرفاً یک هنر شنیداری است. درواقع اکثر افراد غیر متخصص موسیقی، ضرورت آموزش موسیقی به صورت اصولی را درک نمی کنند. اما باید بدانید تا زمانی که تئوری موسیقی و علوم مرتبط با آن را آموخته نباشید، به یک موسیقیدان کامل تبدیل نخواهید شد. چرا که موسیقی فقط یک هنر نیست. بلکه یک علم نیز هست. درواقع مبانی نظری موسیقی که شامل تئوری موسیقی و سازشناسی و … می شود، مکمل هنر موسیقی است. موسیقی بدون آموختن مبانی نظری، مثل یک خودرو است که فقط زیبا و مدرن طراحی شده است. اما هیچ تلاشی برای ارتقای فنی و موتوری آن نشده است. یعنی بدون هیچگونه پیشرانه و موتور و اجزای داخلی، صرفا یک بدنه زیبا و جذاب ساخته شده است. مطمئنا این خودرو هرگز مشتری و متقاضی نخواهد داشت. چرا که فاقد مغز و محتوا است. محتوای موسیقی هم همان مبانی نظری آن است. هیچ موسیقیدانی در طول تاریخ، بدون این مبانی، به جایگاه خود نرسیده است.

تماس تلفنی